Aktuality

Otevření nových veřejných přístavišť pro rekreační plavbu v Poděbradech

Datum: 31.08.2023

Otevření nových veřejných přístavišť pro rekreační plavbu v Poděbradech
Ministr dopravy Martin Kupka, ředitel Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů, starosta města Roman Schulz a hlavní projektant firmy AQUATIS a.s., ing. Michael Trnka, CSc. oficiálně uvedli v pátek 18. srpna v 15:00 do provozu veřejná přístaviště pro malá rekreační plavidla a pro osobní lodní dopravu v Poděbradech. Současně byl ve spolupráci s městem Poděbrady a sborem dobrovolných hasičů doprovodný program pro veřejnost.
Přístaviště pro malá plavidla umístěné na levém břehu Labe mezi silničním mostem a jezem naproti zámku je tvořeno plovoucím molem délky 73 m, kde v jednotlivých „kójích“ tvořených výložníky může stát až po dobu 48 hodin 14 malých rekreačních plavidel. K dispozici mají také přípojky na elektřinu a vodu.
Na pravém břehu po proudu od silničního mostu u ulice Paroubkova je vybudováno nové přístaviště osobních lodí tvořené plovoucím molem rozměrů 9 x 4 m s lávkou na břeh, kde mohou přistávat i největší osobní lodě plující po Labi délky až 84 m. Také zde je k dispozici připojení na elektřinu, aby nebylo nutné při stání používat naftové agregáty, a připojení na pitnou vodu pro doplnění palubních tanků.
Ve Středočeském kraji se jedná v letošním roce o druhé nově otevřené veřejné přístaviště malých plavidel (po Čelákovicích) a již čtvrté pro osobní lodě. Spolu s Ústeckým krajem se tak letos zprovozňuje deváté a desáté nové přístaviště na Labi.

Copyright © 2015 AQUATIS a.s. je členem skupiny SAFICHEM GROUP.
Přečtěte si prosím naše Zásady zpracování osobních údajů.